۰
بازاریابی لحظه ای

در فضای بازاریابی دیجیتال اصطلاحی وجود دارد به نام «مایکرو مومنت» یا «لحظه ای» که یکی از استراتژی های مهم در بازاریابی به شمار می آید ؛ مایکرو مومنت ها یا لحظات کوتاه به زمان هایی از طول روز گفته می شود که مصرف کننده با هدف وقت گذرانی یا چک کردن چیزی ، موبایل خود را برمیدارد. 

آمارها نشان می دهد آمریکایی ها به طور متوسط 4.7 ساعت از وقت روزانه ی خود را روی موبایل های هوشمندشان سپری و 41 درصد از آنها در یک ساعت بارها موبایلشان را چک می کنند .آنها از موبایل هوشمند خود برای چک کردن شبکه های اجتماعی و ایمیل ، پیدا کردن رستورانی مناسب در محدوده ی نزدیک و خواندن نظرات و بررسی کالاها و مقایسه ی قیمت هایشان هنگام خرید بهره میگیرند.

برند های خرد سعی می کنند در همین لحظات کوتاه خود را پیش چشم مصرف کنندگان قرار دهند. کلید تسخیر لحظات کوتاه مشتری ، ارزیابی نیت مصرف کننده ها و بسنده نکردن به هدف گیری جمعیت شناختی است ؛ این یعنی ببینیم انتظارشان از این لحظه چیست . به این ترتیب برند ها می توانند اعلان یا آگهی مناسب خود را برای مصرف کننده ی مورد نظر بفرستند .

تحقیقات تازه ی گوگل نشان می دهد صرفا از هدفگیری جمعیت شناختی استفاده کردن برای رسیدن به مصرف کنندگان به این معناست که ممکن است 70 درصد از خریداران موبایلی بالقوه ی خود را از دست بدهید . در سال 2019 باید انتظار داشت شرکت های خرده فروشی آنلاین و تجارت الکترونیک به استفاده ی بیشتر از بازاریابی لحظه ای روی بیاورند.